Grandmother's Day

Babcią być

Czy bycie babcią jest trudne? Czasami zastanawiam się jak to jest być babcią? Czy bycie nią oznacza to, że jest się starym? A może właśnie babcie są wyjątkowo młode, bo tylko człowiek młody może spojrzeć na pewne sprawy tak jak trzeba, czyli z wielkim zaangażowaniem a równocześnie z perspektywy.
Bycie babcią musi być bardzo cudowne, zwłaszcza wtedy, kiedy ma się wnuki. Kiedy się ich nie ma, można być babcią dla innych dzieci, które babć swoich nie mają, ale bardzo chciałyby je mieć. Nikt nie nauczy dziecka wrażliwości tak jak babcia. To ona pokazuje pewne sprawy w zupełnie innym świetle niż rodzice czy inni ludzie. Babcia nauczy, ale też zanim upomni, popatrzy jak przez pryzmat. Być może będzie to pryzmat jej młodości, kiedy to sama czasami czuła się zagubiona. Kiedy rodzice dziecka są w wirze świata, tylko babcia potrafi zobaczyć, co dzieje się z wnukiem, ona wysłuchuje opowiadań o szkole, o problemach i radościach. Szczęśliwe są babcie i dzieci, które mogą ze sobą przebywać.

Komentarze i życzenia dla Babci i dziadka

A kiedy babcia jest daleko?

Trzeba ją odwiedzać, jak najwięcej i jak najczęściej. Bycie babcią na odległość nie jest wcale takie łatwe, zwłaszcza, kiedy się tęskni. Można odwiedzić wnuki, jednak nie każda babcia ma siłę na podróż pociągiem, autobusem czy nawet samochodem. Dlatego właśnie wnuki powinny przyjeżdżać do niej. Każda babcia jest inna, jednak ich wspólną cechą jest miłość do wnuków i do świata. Każda babcia kocha dzieci, ta, która chodzi o laseczce, i ta, która jeździ na rolkach czy na rowerze, oraz ta, która chodzi codziennie do kościoła aby modlić się za swoje wnuki. Bycie babcią jest wspaniałe, czasami trudne, zwłaszcza wtedy, kiedy się jest daleko, czy kiedy powiedzą, że rozpuszczasz dzieci. Jednak najczęściej jest miłe. Bycie babcią musi być naprawdę czymś, co chcę robić, kiedy będę miała wnuki.


Oto Babcia

Z uśmiechem na twarzy.
Z torbą pełną jabłek i warzyw.
No i zaraz wszystko się odmienia:
W domu robi się jaśniej, weselej,
Jakby Babcia przyniosła niedzielę
Z odrobiną Bożego Narodzenia.

Z Babcią wszystko jest pyszną zabawą:
Szczotka tańczy
Raz w lewo, raz w prawo,
Jakby tańczyła walczyka.
A odkurzacz, choć trochę uparty,
Nie pozwala dziś sobie na żarty
Tylko kurz posłusznie połyka.

W kuchni pachnie wesoło rosołem,
A my zasiądziemy za stołem-
I będziemy jeść rosół i śmiać się.
Wszystko milsze jest,
Lepsze ciekawsze.
Kiedy w domu ma się – na zawsze
Taką dobrą,
Najukochańszą Babcię.


-

I love Pets